Gabinet Kosmetyczny

Mezoterapia Kornowac

Mezoterapia to zabieg, którego celem jest odżywienie i rewitalizacja skóry. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno mezoterapię igłową, jak i bezigłową, które wykonujemy w miejscowościach, takich jak Racibórz, Rybnik, Rydułtowy, czy Kornowac. Proponujemy mezoterapię okolic twarzy, szyi oraz dekoltu, a także pakiet kilku zabiegów w atrakcyjnej cenie. Mezoterapia jest polecana każdej osobie, która chce przywrócić młody wygląd skóry i pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Co więcej, zabieg ten jest polecany osobom, które zmagają się ze zmęczoną i wiotką skórą. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć skóry i wstrzykiwaniu substancji aktywnych. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista nakłada na skórę pacjenta krem znieczulający, a następnie indywidualnie dobiera specjalny koktajl bogaty w witaminy, kwasy organiczne i inne substancje odżywcze. Kolejnym krokiem jest wykonane serii niewielkich nakłuć urządzeniem wyposażonym w drobne igły.

Nakłuwanie wybranych okolic twarzy sprawia, że powstają mikrourazy i uwalnia się czynnik wzrostu. Dzięki temu komórki macierzyste zostają pobudzone oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny. To z kolei sprawia, że skóra zyskuje jędrność i elastyczność. Co więcej, wszelkie zmarszczki zostają wygładzone, a cera jest promienna i wygładzona. Warto też wspomnieć o tym, że zabieg mezoterapii mikroigłowej pobudza naskórek do regeneracji, dzięki czemu można szybko pozbyć się nierówności, bruzd i przebarwień skórnych. Mezoterapia igłowa jest polecana osobom, które zmagają się z problemem wiotkiej i pozbawionej blasku skóry. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być też starzenie się skóry, czy występujące na jej powierzchni naczynka i rumień.

Kiedy zdecydować się na mezoterapię bezigłową?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, podczas którego nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból i nie chcą ingerować w swoje ciało. Podczas zabiegu specjalista aplikuje w wybrane okolice twarzy lub szyi specjalną ampułkę bogatą w substancje odżywcze, witaminy i koenzym Q10. W tym celu korzysta ze specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki lub prąd o niewielkiej częstotliwości. Dzięki temu wszelkie substancje zawarte w ampułce przedostają się w głąb skóry. Po zakończeniu zabiegu specjalista na wybrane okolice twarzy odżywczą maskę i krem nawilżający, które potęgują efekty przeprowadzonej mezoterapii. Mezoterapia bezigłowa sprawia, że cera jest rozjaśniona, nawilżona i elastyczna. Dodatkowo skóra wygląda młodo i jest wygładzona.