Gabinet Kosmetyczny

Mezoterapia Kornowac

Mezoterapia to zabieg, którego celem jest odżywienie i rewitalizacja skóry. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno mezoterapię igłową, jak i bezigłową, które wykonujemy w miejscowościach, takich jak Racibórz, Rybnik, Rydułtowy, czy Kornowac. Proponujemy mezoterapię okolic twarzy, szyi oraz dekoltu, a także pakiet kilku zabiegów w atrakcyjnej cenie. Mezoterapia jest polecana każdej osobie, która chce przywrócić młody wygląd skóry i pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Co więcej, zabieg ten jest polecany osobom, które zmagają się ze zmęczoną i wiotką skórą. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć skóry i wstrzykiwaniu substancji aktywnych. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista nakłada na skórę pacjenta krem znieczulający, a następnie indywidualnie dobiera specjalny koktajl bogaty w witaminy, kwasy organiczne i inne substancje odżywcze. Kolejnym krokiem jest wykonane serii niewielkich nakłuć urządzeniem wyposażonym w drobne igły.

Nakłuwanie wybranych okolic twarzy sprawia, że powstają mikrourazy i uwalnia się czynnik wzrostu. Dzięki temu komórki macierzyste zostają pobudzone oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny. To z kolei sprawia, że skóra zyskuje jędrność i elastyczność. Co więcej, wszelkie zmarszczki zostają wygładzone, a cera jest promienna i wygładzona. Warto też wspomnieć o tym, że zabieg mezoterapii mikroigłowej pobudza naskórek do regeneracji, dzięki czemu można szybko pozbyć się nierówności, bruzd i przebarwień skórnych. Mezoterapia igłowa jest polecana osobom, które zmagają się z problemem wiotkiej i pozbawionej blasku skóry. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być też starzenie się skóry, czy występujące na jej powierzchni naczynka i rumień.

Kiedy zdecydować się na mezoterapię bezigłową?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, podczas którego nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból i nie chcą ingerować w swoje ciało. Podczas zabiegu specjalista aplikuje w wybrane okolice twarzy lub szyi specjalną ampułkę bogatą w substancje odżywcze, witaminy i koenzym Q10. W tym celu korzysta ze specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki lub prąd o niewielkiej częstotliwości. Dzięki temu wszelkie substancje zawarte w ampułce przedostają się w głąb skóry. Po zakończeniu zabiegu specjalista na wybrane okolice twarzy odżywczą maskę i krem nawilżający, które potęgują efekty przeprowadzonej mezoterapii. Mezoterapia bezigłowa sprawia, że cera jest rozjaśniona, nawilżona i elastyczna. Dodatkowo skóra wygląda młodo i jest wygładzona.

Mezoterapia mikroigłowa – krótkie kompendium Zabiegi mezoterapii mikroigłowej wykonuję w gabinecie już od wielu lat. Jest to terapia odpowiednia dla niemalże każdego rodzaju skóry. Pozwala wykorzystać naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Nie powoduje blizn, ani przebarwień, nie uwrażliwia na promienie UV. Rezultat zabiegu może być odmienny w różnych typach skóry, ale zawsze zauważalny. Wynika on wyłącznie z fizjologicznego pobudzenia skóry – nie wymuszamy na niej niczego, na co nie jest gotowa. Mikronakłuwanie jest także zabiegiem bardzo bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania zaleceń. I co bardzo ważne, po zabiegu rekonwalescencja trwa bardzo krótko. Nie wyłącza nas z normalnego życia. Można ją stosować na różne partie ciała nie tylko na twarz, szyję i dekolt, również na ramiona, brzuch, uda czy pośladki. Na czym zabieg polega?
Mezoterapia mikroigłowa

Przy użyciu urządzenia widocznego na zdjęciu (głowica do mezoterapii frakcyjnej), zakończonego wymiennym, jednorazowym modułem wyposażonym w igiełki zwykle tytanowe robię w naskórku mnóstwo drobnych dziureczek – kanalików, przez które substancje aktywne wnikają w głębsze warstwy. Precyzyjnie dobieram częstotliwość drgań jak i poziom głębokości nakłuć – od 0,5 mm do 2,5 mm. Głębokość zależy od potrzeb, stanu i okolicy, która jest poddawana zabiegowi. W tkance powstają mikrourazy (mikroskopijne ranki), poprawia się krążenie krwi, zaś układ immunologiczny skóry zostaje zaprzęgnięty do wzmożonej pracy. Pociąga to za sobą cały szereg reakcji, w wyniku których komórki zaczynają się namnażać. Powstają nowe, młode komórki, zaś stara warstwa obumarłych komórek warstwy rogowej – tej najbardziej zewnętrznej, złuszcza się.

Efekt – poprawia się gęstość, jędrność i spoistość skóry, wypłycają się zmarszczki i poprawia owal twarzy. Skóra nabiera młodzieńczego, promiennego blasku, poprawia się jej koloryt, rozjaśniają się przebarwienia. Blizny i po trądzikowe nierówności wygładzają się, a drobne naczynia włosowate stają się mniej widoczne.

Dla kogo zabiegi są odpowiednie?

Jak już wspomniałam na początku mikronakłuwanie daje świetne efekty dla każdego typu skóry.

  • skóra wrażliwa – najczęściej przyczyny nadwrażliwości są trudne do uchwycenia i bywają bardzo złożone (zależą m.in. od ogólnej kondycji organizmu, zaburzeń hormonalnych, chorób współistniejących, nietolerancji pokarmowych, błędów pielęgnacyjnych). Rezultatem jest silnie uszkodzony, ubogi w mikrobiom i cieniutki naskórek. Szaleje przy każdym dotknięciu i kontakcie z większością kosmetyków. Jeśli masz taki problem, to wiesz o czym mówię. W efekcie zabiegów Twoja skóra odbuduje się, nawilży i wyciszy się stan zapalny.
  • skóra naczyniowa – wręcz wymaga mikronakłuwania i bardzo dobrze na nie reaguje. W wyniku zabiegów naskórek pogrubia się i naczynia stają się mniej widoczne.
  • przebarwienia – tutaj zabieg głównie służy zwiększeniu przepuszczalności naskórka, aby dostarczyć głębiej substancje aktywne i wpłynąć na to, co się dzieje z melanocytami – czyli komórkami produkującymi barwnik. W tym wypadku konieczne jest połączenie mikronakłuwania ze złuszczaniem, co zwiększa szanse na poradzenie sobie z problemem.
  • rewitalizacja i stymulacja – pobudzamy w ten sposób syntezę kolagenu, czyli włókien podporowych skóry oraz glikozaminoglikanów (to naturalne wielocukry występujące w organizmie), najbardziej znany jest kwas hialuronowy. Ich najważniejszą cechą jest zdolność wiązania dużych ilości wody, nadawanie jędrności i takiego „wypełnienia” skóry. W efekcie poprawia się owal twarzy i wypłycają zmarszczki, poprawia się gęstość i spoistość skóry.

Zabiegi mikronakłuwania są elementem terapii odmładzających, które prowadzę w gabinecie. Zwykle seria obejmuje 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych od 14 do 28 dni. Bardzo istotna jest pielęgnacja domowa, którą wspólnie ustalamy. Ma bardzo duże znaczenie w utrwalaniu efektów zabiegów.

Co może się pojawić po zabiegu?

  • zaczerwienienie
  • lekki obrzęk
  • pieczenie i swędzenie, uczucie ściągnięcia skóry, wrażliwość na dotyk
  • niewielkie krostki, nadkażenia – pojawiają się dość często
  • opryszczka – bardzo rzadko, samo nosicielstwo nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu
  • bezpośrednio po zabiegu, kiedy skóra jest jeszcze mocno podrażniona, zmarszczek może się wydawać więcej niż było.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • problem z krzepliwością krwi,
  • trądzik aktywny (czyli stany ropne),
  • bardzo wrażliwy stan naczyniowy,
  • choroba grzybicza, wirusowa, bakteryjna,
  • łuszczyca, egzema, atopia,
  • aktywna opryszczka,
  • choroby psychiczne,
  • skłonność do bliznowców (keloidów),
  • reakcja alergiczna na metal (nikiel, tytan),
  • ciąża,
  • zaburzenia czucia w miejscu poddawanemu zabiegowi,
  • choroba nowotworowa.

Zalecenia pozabiegowe:

  • nie stosujemy żadnych leków ani preparatów przeciwzapalnych w ciągu 48 godzin po zabiegu,
  • makijaż można najszybciej zrobić 12 godzin po zabiegu,
  • stosujemy filtry ochronne, najlepiej SPF 50,
  • nie korzystamy z basenu, sauny oraz intensywnej aktywności fizycznej do 48 godzin po zabiegu.

 

Zobacz również: „Stymulatory tkankowe

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ