Gabinet Kosmetyczny

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg pielęgnacyjny, określany jako zabieg estetyczny mało inwazyjny. Jest to procedura dość wszechstronna – wykorzystuje się go zarówno do kuracji odmładzających i regeneracyjnych, jak i w profilaktyce opóźniającej procesy starzenia się skóry. 

mezoterapia

Podczas zabiegu mezoterapii składniki odżywcze przepuszczane są przez warstwę rogową naskórka i dostarczane bezpośrednio do żywych warstw naskórka, czyli do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Jest niezwykle skuteczną i bezpieczną metodę poprawiania wyglądu i jakości skóry. Zasadniczo wyróżniamy 2 typy mezoterapii – igłową związaną z przerwaniem ciągłości naskórka i bezigłową, bezinwazyjną.

Zabieg najczęściej wykonywany jest na skórze twarzy, szyi, dekoltu i powierzchni zewnętrznej dłoni, owłosionej skórze głowy, ale z powodzeniem może być stosowany na całe ciało.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po odpowiedniej ilości zabiegów wykonanych w serii dostosowanych do rodzaju skóry oraz towarzyszącym jej niedoskonałościom. 

Jaki związek z mezoterapią mają mezokoktajle?

Wszystkie gotowe substancje stosowane do mezoterpii określamy nazwą mezokoktajle. Najczęściej to mieszanki różnych składników aktywnych, wpływających na procesy komórkowe. Do najpopularniejszych należą: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, peptydy, kolageny, ekstrakty roślinne i inne substancje.

Odpowiedni mezokoktajl jest dobierany do konkretnego problemu i typu skóry osoby poddawanej zabiegowi. Możemy np. zniwelować lub opóźnić oznaki starzenia się skóry, rozjaśnić przebarwienia, zredukować zmarszczki, poprawić gęstość skóry, zminimalizować wypadanie włosów czy wymodelować sylwetkę.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi zarówno mezoterapii bezigłowej, jak i igłowej. Każda z tych metod ma inny mechanizm działania i inne efekty, które omówię w kolejnych wpisach.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ