Gabinet Kosmetyczny

Depilacja woskowa Pszów i Rybnik

Depilacja woskowa to doskonały sposób na szybkie i bezpieczne usunięcie owłosienia z różnych części ciała.  Podczas wykonywania zabiegu włoski usuwane są wraz z ich cebulką, dzięki czemu przez długi czas nie odrastają. Regularne wykonywanie depilacji woskowej może też osłabiać włoski, które z biegiem czasu będą delikatniejsze i mniej widoczne. Zabieg depilacji woskowej można wykonywać na różnych częściach ciała, takich jak nogi, pachy, okolice bikini, czy okolice twarzy. W efekcie depilowana powierzchnia ciała na długo pozostaje gładka bez ciemnych punktów. Zachęcamy do zapisania się na depilację woskową, którą wykonujemy w miejscowości Pszów i Rybnik.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania wosku, który powinien mieć postać płynną i temperaturę około 35 stopni. Następnie kosmetyczka rozprowadza rozgrzany wosk na wybrane okolice ciała i dokładnie go rozsmarowuje. Ważne jest, aby rozgrzany wosk był nakładany na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Kolejnym etapem jest nałożenie na wosk paska materiału i odczekanie chwili aż do momentu zastygnięcia wosku. Następnie kosmetyczka energicznym ruchem zrywa całość w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Dzięki temu włosy wyrywane są razem z cebulkami i odrastają znacznie wolnej.

Dlaczego warto korzystać z depilacji woskowej?

Depilacja woskowa to nie tylko bardzo skuteczna, ale też szybka metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Depilację można wykonywać w okolicy twarzy, bikini, pośladków, nóg oraz rąk. Podczas zabiegu stosuje się wosk, który wyrywa włoski wraz z cebulką i nie powoduje podrażnień. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie golić wybranej okolicy ciała i można cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej skóry. Co więcej, depilacja woskowa działa też jak peeling, dzięki czemu usuwa martwy naskórek i pozostawia niezwykle gładką skórę.

Jak się przygotować do depilacji woskowej?

Przed rozpoczęciem depilacji woskowej warto się odpowiednio przygotować i zadbać o stan skóry. Ważne jest, aby miejsce, które zostanie poddane depilacji, było zdrowe, pozbawione ran i zadrapań. Dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny i nie pozostawi podrażnień. Na tydzień lub dwa tygodnie przed zabiegiem warto też zrezygnować z samodzielnego golenia, dzięki czemu włoski będą lepiej widoczne i łatwiej zostaną usunięte. Kolejnym zaleceniem na kilka dni przed depilacją jest unikanie kremowania ciała balsamami i olejkami, które mogą utrudniać przyleganie wosku.
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ