Gabinet Kosmetyczny

Pedicure Rybnik

Pedicure to zabieg kosmetyczny, który koncentruje się na pielęgnacji stóp i paznokci. Obecnie wiele osób zapomina o systematycznej pielęgnacji stóp, co sprawia, że skóra na piętach zaczyna pękać i staje się twarda. To z kolei sprawia, że skór traci zdrowy wygląd i staje się sucha. Co więcej, brak regularnej dbałości o stopy może też przyczyniać się do powstawania infekcji grzybiczych i łamania się paznokci. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa usługę pedicure, która przywróci zdrowy wygląd skórze i paznokciom. Nasze wykwalifikowane kosmetyczki wykonują medyczny pedicure Calluspeeling Mavex, pedicure hybrydowy oraz pedicure frezarkowy z możliwością stylizacji lakierem hybrydowym.

Na czym polega pedicure?

Wśród wykonywany przez nas zabiegów pedicure można wyróżnić kilka ich rodzajów. Najczęściej wykonywanym zabiegiem pielęgnacyjnym stóp jest klasyczny pedicure frezarkowy. Polega on na opracowaniu paznokci oraz skóry stóp przy użyciu frezarki kosmetycznej. Frezarka to specjalne urządzenie zasilane prądem, które ma wymienne frezy, czyli drobne wiertła. Podczas pracy kosmetyczka ustawia prędkość ich obrotu oraz siłę, z jaką będą naciskać na powierzchnię stóp i paznokci. Następnie przy użyciu frezarki usuwa stary naskórek i wygładza powierzchnię stóp. Ponadto wyrównuje długość paznokci, nadaje im kształt i przygotowuje ich powierzchnię do nałożenia lakieru hybrydowego.

Kolejnym rodzajem zabiegu pedicure jest medyczny pedicure Calluspeeling Mavex. Polega on przede wszystkim na złuszczeniu i usunięciu zrogowaciałego naskórka. W tym celu kosmetyczka nakłada na stopy specjalny okład nasączony różnymi kwasami, których zadaniem jest złuszczenie naskórka. Po kilkunastu minutach zdejmuje okład ze stóp, a zrogowaciały naskórek usuwa frezarką. Kolejnym etapem zabiegu jest opracowanie paznokci i nałożenie lakieru hybrydowego. Po zakończeniu pracy kosmetyczka nakłada na stopy krem nawilżający, który zapobiega pękaniu skóry.

Dlaczego warto regularnie wykonywać pedicure?

Pedicure to zabieg, który skutecznie nawilża stopy i przywraca im zdrowy wygląd. Podczas zabiegu można pozbyć się suchej i popękanej skóry, która nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też zwiększa podatność na różne infekcje. Co więcej, systematyczne wykonywanie pedicure usuwa wszelkie zanieczyszczenia z okolic paznokci i sprawia, że wyglądają one zdrowo. Pedicure zapobiega też wrastaniu paznokci i pojawianiu się infekcji grzybiczych.

Warto też wspomnieć o tym, że podczas zabiegu można się zdecydować na pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym. W ofercie mamy wiele kolorów lakierów, które można dopasować do własnych upodobań. Co więcej, nasze kosmetyczki chętnie pomogą dobrać odpowiedni lakier i wyjaśnią, jak samodzielnie dbać o stopy i paznokcie.

 

Zobacz również: „Manicure

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ