Gabinet Kosmetyczny

Do czego w kosmetyce można używać kwasu hialuronowego?

W kosmetyce i medycynie estetycznej jedną z najczęściej stosowanych substancji jest kwas hialuronowy. Jego szczególne właściwości sprawiają, że wykorzystuje się go nie tylko podczas pielęgnacji różnych rodzajów skóry. W poniższym tekście dowiesz się, jakie korzyści przynosi kwas hialuronowy oraz w jakich sytuacjach najczęściej się go używa.

kobieta przed lustrem

W jaki sposób kwas hialuronowy działa na organizm?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik występujący w organizmach ludzi i zwierząt, głównie w tkance łącznej oraz płynach ustrojowych. Wyróżnia się silnymi właściwościami higroskopijnymi – oznacza to zdolność do zatrzymywania dużej ilości wody, nawet do 1000 razy swojej własnej wagi. Dzięki temu kwas hialuronowy skutecznie nawilża skórę, przywracając jej miękkość, elastyczność i gładkość. Kolejną ważną cechą kwasu hialuronowego jest zdolność do redukcji zmarszczek i linii mimicznych. Działa on niczym naturalne spoiwo, które wypełnia przestrzenie między komórkami i tym samym niweluje drobne nierówności. Ponadto kwas hialuronowy pobudza produkcję kolagenu niezbędnego do utrzymania jędrności tkanek. Dzięki temu skóra staje się bardziej sprężysta i mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

Jakie są zastosowania kwasu hialuronowego w kosmetyce?

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, a dzięki swoim właściwościom sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej. Używa się go jako składnik wielu kosmetyków nawilżających, regenerujących i przeciwzmarszczkowych przyjmujących postać kremów, balsamów, maseczek czy pomadek do ust. Jest także wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych celem korekcji blizn, wygładzenia zmarszczek bądź modelowania konturów twarzy. Tego typu iniekcje kwasem hialuronowym są wykonywane m.in. przez specjalistów pracujących w Akademia Ciała, którzy troszczą się o komfort pacjenta i służą pomocą na każdym etapie prowadzonego zabiegu. Ze względu na indywidualność potrzeb i oczekiwań klienta placówka oferuje również kompleksowe konsultacje, które pozwalają dostosować terapię do danego problemu.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ