Gabinet Kosmetyczny

Co kryje się w serum do twarzy i jak je stosować?

Serum – to kosmetyk silniejszy od kremu. Ma dużo wyższe stężenia składników aktywnych i lżejszą, wodnistą lub żelową konsystencję. Służy do wzmocnienia i intensyfikacji codziennej pielęgnacji. Ale nie zastąpi kremu! Jest elementem dodatkowym. Pamiętaj o tym.

kosmetyki

Serum do twarzy w porównaniu z innymi kosmetykami wchłania się bardzo szybko w skórę i nie pozostawia na jej powierzchni żadnego filmu ochronnego. To kosmetyk, który doskonale uzupełnia codzienną pielęgnację. Stosuj go prawidłowo, wtedy efekty działania serum Cię zachwycą.

Częstotliwość stosowania serum zależy od potrzeb skóry – niektóre substancje w nim zawarte działają tak intensywnie, że codzienne stosowanie może Cię lekko podrażnić. Nie rezygnuj wtedy z preparatu, powoli przyzwyczajaj do niego skórę. Aplikuj je rzadziej, np. co 2 – 3 dni. Jednak w przypadku, gdy skóra potrzebuje mocnego zastrzyku składników odżywczych i nie wykazuje nadwrażliwości, stosuj je codziennie w wieczornej pielęgnacji. Podczas snu procesy regeneracyjne w skórze są bardzo efektywne.

Świetnym momentem, abyś wprowadziła serum do pielęgnacji jest wiosna, Skóra zmęczona przez ekstremalne warunki w zimie wymaga regeneracji i silnego nawilżenia. Stosuj je minimum przez 2 – 3 miesiące. W tym czasie cera się odpowiednio nawilży i wzmocni, zmobilizuje się do szybszej odnowy i regeneracji. Serum działa znacznie szybciej i mocniej niż sam krem, jest taką kuracją uderzeniową.

Dlaczego powinno się nakładać serum w połączeniu z kremem?

 • Serum działa znacznie intensywniej niż krem, niejednokrotnie pozwalając na lepszą absorpcję, czyli wchłanianie się kremu. Używa się go w celu wzmocnienia codziennej pielęgnacji. To kosmetyk wyjątkowy, a jego zadaniem jest dynamiczna i widoczna poprawa stanu skóry osiągnięta w krótkim czasie. To kosmetyk do zadań specjalnych.
 • Z uwagi na bardzo lekką konsystencję, szybko paruje. Na dzień aplikuj krem koniecznie z filtrem UV, na noc bardziej odżywczy. Utworzy on na powierzchni skóry film, ograniczający ulatnianie się serum.

Produktów typu serum na rynku kosmetycznym jest mnóstwo. Odpowiednie dla Twoich potrzeb pomoże wybrać Ci doświadczony kosmetolog.

Jak stosować serum do twarzy?

Czy jest jakaś specjalna metoda stosowania serum? Czy wystarczy tylko nałożyć i też będzie dobrze? Najważniejszą rzeczą, o jakiej zawsze pamiętać przed nakładaniem serum czy jakiegokolwiek kosmetyku na twarz jest oczyszczenie cery.  Poniżej przedstawiam dokładny schemat jego stosowania:

 1. Wykonaj demakijaż i oczyść twarz – bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń, na jakie Twoja skóra jest narażona w ciągu dnia. Najlepiej dwuetapowo – najpierw produktem lipidowym (mleczko, oliwka), który doskonale zmyje makijaż, a następnie żelem i ciepłą wodą, która świetnie radzi sobie z zanieczyszczeniami. 
 2. Wklep tonik – po dokładnym oczyszczeniu twarzy wklep w skórę tonik, aby wyrównać odczyn skóry. Wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb.
 3. Nałóż preparat pod oczy – emulsję, krem czy serum pod oczy aplikuj przed serum na twarz. Nałóż niewielką ilość kosmetyku na serdeczny palec i wklepuj nim produkt od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz. Nie zapominaj o miejscu tworzenia się „kurzych łapek”.
 4. Zaaplikuj serum na twarz – pamiętaj, aby przeczytać instrukcję dołączoną przez producenta. Jego aplikacja w dużej mierze zależy to od gęstości kosmetyku.
  1. Serum o delikatnej wodnej lub żelowej konsystencji – nałóż niewielką ilość produktu w zagłębienie dłoni i wmasuj odrobinę w każdą z części twarzy – policzki, czoło, nos, podbródek, szyja. Nie zapominaj o szyi i dekolcie.
  2. Serum do twarzy o gęstszej konsystencji – nałóż 3-5 kropli serum na dłonie i potrzyj je, aby rozgrzać serum. Następnie delikatnie ruchami kolistymi nakładaj kosmetyk na całą twarz.
 5. W czasie, kiedy serum będzie się wchłaniać zrób delikatny masaż twarzy.
  1. Dwoma palcami, wskazującym i środkowym wykonuj delikatne koliste ruchy przez 30-60 sekund.
  2. Delikatnie stukaj wszystkimi palcami obu dłoni po obu stronach twarzy. Masaż taki może trwać około 30 sekund. Dzięki niemu serum wnika głęboko w warstwy skóry. 
 6. Na końcu nałóż odpowiedni dla siebie krem na noc, kiedy twarz będzie już sucha, a serum całkowicie się wchłonie. 
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ