Gabinet Kosmetyczny

Cudowna witamina C – gwiazda wśród kosmetycznych składników aktywnych

Witamina C w kosmetyce ma bardzo szerokie spektrum działania i sprawdza się w pielęgnacji cery zarówno dojrzałej, wrażliwej, tłustej jak i z pierwszymi oznakami starzenia.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znanych antyoksydantów (przeciwutleniaczy). Rozpuszcza się w wodzie. Większość roślin i zwierząt samodzielnie syntezuje ją z glukozy. Niestety ludzie nie posiadają enzymu, który jest niezbędny do wytwarzania kwasu askorbinowego. Stąd też, aby go pozyskać musimy zjeść produkty spożywcze bogate w witaminę C, albo suplementować. Nie potrafimy także magazynować witaminy C w organizmie, dlatego w codziennej diecie powinna się znaleźć odpowiednia ilość produktów zwierających ten związek. Jej dostępność z pożywienia jest dla skóry niewystarczająca i z tego powodu różne formy kwasu askorbinowego stosuje się bezpośrednio w kosmetykach.

Witamina C chroni skórę przed stresem oksydacyjnym poprzez neutralizację wolnych rodników tlenowych. Wolne rodniki mogą zapoczątkować łańcuch reakcji, które doprowadzają do uszkodzenia, bądź zniszczenia komórki. W rezultacie ich działania uszkadza się materiał genetyczny komórki, a kolagen ulega rozpadowi. Przyczyniają się do fotostarzenia skóry. Charakterystyczne cechy fotostarzenia to zniszczenie kolagenu, elastyny, utrata jędrności, pogłębione zmarszczki, przebarwienia i szybsze starzenie się. Aby zneutralizować wolne rodniki powstające pod wpływem promieniowania UV niezbędne są antyoksydanty, czyli właśnie m.in. witamina C. Aby zapewnić skórze najlepszy sposób ochrony wskazane jest stosowanie kremów z witaminą C razem z filtrami SPF. Witamina C wprawdzie nie pochłania promieniowania, ale pomaga skutecznie zneutralizować wolne rodniki uszczelniając w ten sposób ochronę.

Kolagen to rusztowanie skóry, najważniejsze białko podporowe. Obecność witaminy C jest kluczowa dla produkcji tego białka. Wpływa na ilość i jakość syntezowanego kolagenu. Miejscowe stosowanie kosmetyków z witaminą C zwiększa syntezę tych włókien u osób w każdym wieku.

Witamina C cudownie rozjaśnia skórę. Hamuje działanie enzymu tyrozynazy ograniczając w ten sposób tworzenie się barwnika (melaniny) w skórze. Aby uzyskać lepszy efekt rozjaśniający często łączy się ją w formułach kosmetycznych z ekstraktami roślinnymi o działaniu rozjaśniającym np. z wyciągiem z korzenia lukrecji.

Kwas askorbinowy ma działanie przeciwzapalne, dlatego świetnie sprawdza się w terapii trądziku pospolitego i różowatego. Wspomaga proces gojenia się i regeneracji oraz zapobiega powstawaniu przebarwień pozapalnych.

Witaminę C można znaleźć w składzie kremów, masek, ampułek i serum. Stosowanie kosmetyków z witaminą C w codziennej pielęgnacji jest bardzo bezpieczne. Jest jedną z najlepiej poznanych i wykorzystywanych witamin w kosmetykach.

W gabinecie zabiegi z witaminą C są niezwykle popularne. Wykorzystujemy ją w wielu procedurach począwszy od bardzo delikatnych zabiegów pielęgnacyjnych po intensywne. Łączenie witaminy C z innymi substancjami podnosi skuteczność jej działania np. z retinolem czy innymi antyoksydantami. Witamina C w duecie z retinolem jest niezwykle skuteczna w pielęgnacji cery dojrzalej. Ma silne działanie przebudowujące tkanki, spłycające zmarszczki i rozjaśniające przebarwienia. Łączy się ją także z peelingami chemicznymi (kwasami). Skuteczność wchłaniania witaminy C poprawia współpraca z urządzeniami – infuzja tlenowa, ultradźwięki i mezoterapia mikroigłowa. Kompozycji zabiegowych jest całe mnóstwo. Odpowiednie ich połącznie skutkuje świetnymi efektami rewitalizacji, rozjaśnienia, rozświetlania i redukcji zmarszczek.

Witamina C ma wielokierunkowe działanie:

  • Jest bardzo bezpieczna
  • Redukuje zmiany związane z fotostarzeniem, przebarwieniami czy stanem zapalnym
  • Stymuluje procesy gojenia się i regeneracji tkanek
  • Pobudza produkcję kolagenu i neutralizuje działanie wolnych rodników tlenowych
  • Jest skutecznym składnikiem produktów kosmetycznych gabinetowej i domowej, codziennej pielęgnacji
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ