Gabinet Kosmetyczny

Długoterminowy plan pielęgnacji skóry. Moja autorska terapia Recepta na piękno.

Przychodzi w Twoim życiu taki moment, kiedy zaczynasz zauważać zmiany związane z wiekiem na twarzy i ciele. Najpierw zwykle pojawiają się zmarszczki mimiczne, które z czasem utrwalają się w stałe. Równocześnie skóra traci jędrność, wiotczeje. I to zwykle jest moment, kiedy udajesz się do gabinetu kosmetycznego na „jakiś” zabieg.

Czy wiesz jaki chcesz osiągnąć cel?

W jakim kierunku podążać?

Co ma być efektem pielęgnacji?

Jednorazową, okazjonalną wizytą w gabinecie żadnego konkretnego celu nie osiągniesz. Tak, oczywiście skóra będzie rozjaśniona, nawilżona i bardziej napięta. Będzie to jednak efekt krótkotrwały.  

Świadoma pielęgnacja opiera się na długoterminowych założeniach. Po wstępnym badaniu skóry, konsultacji, ustaleniu głównego celu i oczywiście dokumentacji fotograficznej rozpisujemy plan.

Terapia, którą proponuję oparta jest na naturalnym potencjale regeneracyjnym skóry. Trzeba skórę zagonić do pracy, bo sama z natury jest leniwa. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z profesjonalną pielęgnacją działamy ostrożnie, przygotowując Twoją cerę do bardziej intensywnych działań.

Każdy z elementów składowych terapii jest ważny.

  1. Konsultacja z dość wnikliwym wywiadem dotyczącym stanu Twojego zdrowia, nawyków żywieniowych, stylu życia i dotychczasowej pielęgnacji domowej i gabinetowej. To naprawdę bardzo ważna część, bowiem dokonanie drobnych korekt w dotychczasowych zwyczajach przynosi pozytywne efekty w wyglądzie skóry. Etap wywiadu pozwala mi unikać niewłaściwych decyzji w kwestii doboru konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych.
  2. Plan terapii ustalany jest w oparciu o stan Twojej skóry, wybrany cel i możliwości finansowe – nazwijmy go ogólne odmładzanie (czy to będą działania profilaktyczne, czy działania naprawcze na już istniejący zmiany). Realizacja takiego planu wymaga czasu. Poprawa wyglądu i kondycji skóry nie będzie natychmiastowa. Skóra potrzebuje czasu na regenerację, budowę nowych włókien kolagenowych, trwałą poprawę napięcia i wzrost nawilżenia.
  3. Terapia obejmuje zarówno zabiegi inwazyjne (nurt anti-aging), jak i nieinwazyjne (nurt slow-aging). Zabiegi inwazyjne zwykle przerywają ciągłość naskórka, a co za tym idzie związane są z chwilowym dyskomfortem. W zabiegu mezoterapii igłowej stosowane są zewnętrznie kremy znieczulające, co znacznie podnosi komfort. Terapie nieinwazyjne są przyjemne i relaksujące. Zabiegi z obu nurtów pielęgnacyjnych przeplatają się nawzajem. Skóra potrzebuje systematycznej pielęgnacji, nie można jej jednak stale stymulować.
  4. Pielęgnacja domowa jest dopełnieniem i kontynuacją terapii gabinetowej. Ważna jest jej systematyczność i kompatybilność kosmetyków używanych w domu z terapią gabinetową. Ograniczenie się tylko do pielęgnacji domowej jest niewystarczające w osiągnięciu efektu odmładzającego, co wynika z budowy i funkcji skóry.
  5. Styl życia jest też istotny dla poprawy stanu skóry i jego utrzymania. Brak snu, niedostateczne nawodnienie, narażenie na światło niebieskie z ekranów, monotonna dieta i brak ruchu widać na cerze. Rozsądne dbanie o siebie daje widoczne efekty.

W podsumowaniu posłużę się cytatem:

 „Nie ma kobiet brzydkich. Są tylko kobiety zaniedbane.” Coco Chanel

Warto pamiętać o tym, że czasami wystarczą drobne zmiany. Żeby ich jednak dokonać, potrzeba też czasu. I właśnie tutaj leży sedno cytatu. Te kobiety, które są zaniedbane, w natłoku obowiązków często zapominają o sobie, nie mają dla siebie czasu. A może gdyby tak jednak go… znaleźć?

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ