Gabinet Kosmetyczny

Czy kosmetyki i zabiegi mogą pełnić rolę składników odżywczych dla skóry?

Suplementy diety to „uzupełniacze” diety. To preparaty, które zawierają zwykle witaminy, minerały, wyciągi roślinne jak również białko. Coraz większą popularnością cieszą się suplementy wspomagające prawidłową pielęgnację skóry, włosów i paznokci.

kobieta w trakcie zabiegu na twarz

Dermosuplementy inaczej suplementy skórne to preparaty, które są jednocześnie i kosmetykami, i suplementami, ponieważ dostarczają skórze składniki takie jak: witaminy, fermenty, aminokwasy czy fitoestrogeny poprzez skórną aplikację. Swoje niezwykłe właściwości terapeutyczne zawdzięczają swoim składom. Przyczyniają się do przywracania odpowiedniego nawodnienia czy prawidłowego składu mikrobiota skórnej. Wpływają na funkcjonowanie skóry właściwej, dostarczenie jej energii i składników niezbędnych dla utrzymania prawidłowej równowagi wewnętrznej skóry. Umieszczane są często w specjalnych nośnikach – nanosomach, liposomach czy Veticellach.

Aby nasza skóra była w dobrej kondycji i prawidłowo przebiegały w niej procesy naprawcze trzeba dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych oraz wodę.

  • I to właśnie woda jest jednym z suplementów skórnych. Skóra jest bardzo wrażliwa na niedobór wody. Kwas hialuronowy zamknięty w nanosmoach utrzymuje głębokie nawilżenie. Właściwy poziom uwodnienia jest kluczowy dla zachowania dobrej kondycji skóry.

  • Witamina C to silny antyoksydant. W skórze odgrywa ogromną rolę, szczególnie poprzez wpływ na regulację wytwarzania kolagenu oraz spowolnienie procesu starzenia.

  • Roślinne estrogeny (fitoestrogeny) przywracają równowagę hormonalną w skórze oraz niwelują oznaki starzenia się związanego z niedoborem estrogenów.

  • Niezwykle istotne jest suplementowanie skóry naturalnymi olejami – ryżowy, malinowy, z dzikiej róży i czarnej porzeczki – tłoczone na zimno, zamknięte w specjalnych nośnikach działają silnie antyutleniająco, odmładzająco, rozjaśniająco, poprawiają elastyczność, wzmacniają barierę ochronną skóry oraz łagodzą podrażnienia. Zwiększają nawilżenie, ponieważ zapobiegają utracie wody przez naskórek.

Zachowanie zdrowia i pięknego wyglądu w dzisiejszych czasach jest wyzwaniem. To czy nasza skóra wygląda dobrze, zależy od kuracji gabinetowych, świadomej pielęgnacji domowej oraz stylu życia.

Zabiegi i kosmetyki dermasuplementacyjne pomogą przywrócić równowagę wodną, podnieść odporność, uzupełnić niedobory estrogenów w skórze, a także zadbać o doskonałe samopoczucie skóry i całego organizmu. Skóra to obraz funkcjonowania naszego organizmu, dlatego niesłychanie istotne jest zadbanie o prawidłowy proces regeneracji, intensywne nawilżanie i odżywienie skóry twarzy przez cały rok.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ