Gabinet Kosmetyczny

Czym jest mezoterapia próżniowa wieloigłowa?

 To nowoczesna alternatywa ręcznej mezoterapii igłowej, podczas której wykonujemy znacznie większą ilość precyzyjnych iniekcji i poprawiamy komfort pacjenta podczas zabiegu.

mezoterapia Do zabiegu wykorzystujemy jednorazowy kartridż zawierający 16 niezwykle cienkich igieł. Za ich pomocą umieszczamy w płytkich warstwach skóry wybrany koktajl na bazie kwasu hialuronowego. Dawka koktajlu w jednym „strzale” jest tak niewielka, że nie ma ryzyka powstania grudek. W obrębie twarzy w czasie zabiegu wykonujemy co najmniej 1200 mikronakłuć, co bardzo mocno pobudza procesy regeneracyjne organizmu. Redukuje to wystąpienie po zabiegu skutków ubocznych postaci siniaków. Zabieg wykonujemy ze znieczuleniem. Sama procedura od 20 do 40 minut zależności od powierzchni zabiegowej, którą może być twarz, szyja i dekolt. Po zabiegu delikatne zaczerwienienie skóry utrzymuje się przez kilka godzin, zaś nieliczne drobne mikrourazy znikają w ciągu tygodnia. Można je również z powodzeniem zatuszować makijażem. Można nałożyć po upływie 24 godzin. Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania, następnego dnia można iść do pracy. Przez 48 godzin (bo tyle czasu trwa zainicjowanie procesów regeneracyjnych w organizmie) twarz ma nieco zmęczony wygląd. Pielęgnacja po zabiegu obejmuje odpowiednio dobrany krem pozabiegowy oraz konieczną ochronę przeciwsłoneczną. Zaleca się również bardziej restrykcyjne zachowanie czystości skóry – w dniu wykonani zabiegu nie dotykamy powierzchni skóry, zmieniamy poszewkę, nie spoufalamy się ze zwierzątkami i męskim zarostem. Istotne jest również zadbanie o dobre nawodnienie organizmu oraz suplementacja dobrej jakości witaminą C, jako że jest niezbędna do produkcji nowego kolagenu i elastyny Efekty zabiegu są widoczne po upływie 2 tygodni, kiedy zdeponowany kwas hialuronowy zwiąże odpowiednią ilość wody. Skóra staje się pełna blasku, doskonale nawilżona i zdecydowanie bardziej napięta. Wzrasta jej gęstość i wygładzają się zmarszczki. Pełna kuracja składa się z serii 3 zabiegów wykonywanych w odstępie miesiąca. Efekty utrzymują się do 6 miesięcy po wykonaniu serii zabiegów. Jest to bardzo silnie rewitalizujący zabieg, który doskonale uzupełnia zabiegi pielęgnacyjne. Mezoterapia próżniowa wieloigłowa sprawdza się także w zabiegach redukujących cellulit. Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu:
  • alergia,
  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne na skórze,
  • opryszczka,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (ryzyko powstawania zwłóknień),
  • choroba nowotworowa,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • choroby tkanki łącznej.
Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ