Gabinet Kosmetyczny

Jak dbać o skórę po depilacji woskiem?

Żeby wydepilować skórę, można stosować różne metody. Da się to robić na przykład pastą cukrową, da się to robić również woskiem. W celu uzyskania zadowalającego efektu nie wystarczy jednak wykonać samej depilacji. Trzeba również odpowiednio zatroszczyć się o skórę zaraz po wykonaniu zabiegu. I to niezależnie od tego, jakiej metody używa się do pozbycia się włosków.

wosk

Poszczególne metody

Jak więc należy dbać o skórę po wydepilowaniu jej woskiem? Ponieważ usuwanie włosków to zabieg, który podrażnia ciało, trzeba się zatroszczyć o złagodzenie powstałych zadrapań, uszkodzeń czy ewentualnego uczucia pieczenia. Pomagają w tym z pewnością różnego rodzaju preparaty. Przydatne będą w tym kontekście, chociażby balsamy zawierające w składzie takie komponenty jak aloes, alantoina czy panthenol. Specjalne składniki działają nie tylko regenerująco, lecz również przeciwzapalnie. Ponadto warto dodać, że nawilżanie jest potrzebne nie tylko zaraz po samej depilacji, lecz przez cały czas. Jeżeli chce się mieć zdrową i zadbaną skórę, nie powinno się z niego nigdy rezygnować.

Ważne jest jednak nie tylko to, co się robi, lecz również to, czego się unika. Otóż, żeby prawidłowo zadbać o skórę po zabiegu, jakim jest depilacja woskiem, należy wystrzegać się chodzenia we wszystkie miejsca, w których skóra mogłaby zostać zanadto podrażniona. Chodzi tu między innymi o basen, solarium czy plażę. We wszystkich tych lokalizacjach nadmierne światło może bowiem doprowadzić do spieczenia świeżo wydepilowanej skóry. I to niezależnie od tego, czy światło to jest sztuczne, czy też naturalne. Okres, w którym trzeba się wstrzymać od wystawiania skóry na działanie promieniowania, powinien wynosić co najmniej trzy dni.

Podsumowując, sposoby na dbanie o skórę po depilacji woskiem są wielorakie. Dzięki ich mnogości można maksymalnie zminimalizować negatywne skutki uboczne związane z pozbywaniem się włosków. Pozwalają one zyskać gładką skórę, która nie piecze ani nie uwiera.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności   
AKCEPTUJĘ